У Ворничанах через порушення правил безпеки сталася пожежа

16 листопада о 12 годині на спецлінію 101 надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку в селі Ворничани.

Як з’ясувалося причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Власник будинку розпалив піч і залишив без нагляду, жар впав на дрова які були складені поблизу, вогонь швидко поширився по меблях та домашніх речах в кімнаті й перекинувся на перекриття будівлі, вікна і двері. Полум’я та дим з будинку помітили сусіди та викликали рятувальників. Вогнеборці ліквідували пожежу та врятували майно і будинок від знищення. На щастя ніхто не постраждав.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі у зв’язку із похолоданням, рятувальники закликають громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

  • не залишайте печі без нагляду, обігріваючи житло;
  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!  Повідомила Ольга Руснак, провідний інспектор Хотинського районного відділу Управління ДСНС України у Чернівецькій області.